fbpx

Indywidualne doradztwo

Klimatyzacja jest dobra tylko wtedy, gdy jest odpowiednio dobrana do Twoich pomieszczeń. Różne pomieszczenia wymagają różnych rozwiązań. Rozmiar i rozmieszczenie urządzeń również odgrywają rolę, podobnie jak sposób prowadzenia instalacji.

I tym właśnie zajmujemy się my. Dbamy w pełni o Twój projekt, od doboru odpowiednich urządzeń, przez instalację, po konserwację i czyszczenie.

Klimatyzacją można tanio ogrzewać pomieszczenia. Czy nie wiedziałeś? Chętnie doradzimy Ci w zakresie wszystkich opcji związanych z nowoczesną klimatyzacją.

Skontaktuj się z nami. Daradzamy indywidualnie. Dopasujemy Twój projekt do Twoich potrzeb.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące klimatyzatorów:

Z reguły dobrze izolowany budynek potrzebuje około 40 watów mocy chłodniczej na metr sześcienny pomieszczenia.
Na przykład, jeśli chłodzone pomieszczenie ma wymiary 4 x 7 metrów i ma 2,5 metra wysokości, jego kubatura wynosi 70 m³. Po pomnożeniu jej przez 40 watów otrzymujemy potrzebną nam moc 2800 watów.
Zadzwoń do nas, a razem znajdziemy dla Ciebie odpowiednią klimatyzację.

Regularna konserwacja i czyszczenie klimatyzatora przedłuży jego żywotność. Ponadto czyszczenie np. filtra powietrza sprawia, że powietrze jest czystsze i bardziej higieniczne.
Dla zachowania gwarancji producenci wymagają, aby całe urządzenie było czyszczone co najmniej raz w roku przez specjalistę posiadającego odpowiedni certifikat do tego typu prac.

Klimatyzator to tzw. Rewersyjna pompa ciepła powietrze-powietrze.
Możesz także ogrzewać swoje pomieszczenia za pomocą wszystkich oferowanych przez nas klimatyzatorów. Aby to zrobić, należy przełączyć klimatyzator przy pomocy pilota, lub smartfona w tryb pracy „grzanie”.
Funkcja klimatyzacji zostanie wtedy odwrócona.

W naszej części świata ogrzewanie za pomocą klimatyzacji ma sens, zwłaszcza w okresie przejściowym.
Dzięki ogrzewaniu klimatyzatorami można nawet zminimalizować koszty energii i stosunkowo szybko nagrzać pomieszczenia.
Lub np. w biurach, gdzie duże ekrany i związane z nimi komputery emitują już dużo ciepła. Tutaj trzeba tylko lekko podgrzać.
Lub w lokalizacjach wyspowych, takich jak kontener biurowy w dużym, nieogrzewanym magazynie. Tutaj system klimatyzacji do ogrzewania i oczywiście do chłodzenia może być ekonomicznym rozwiązaniem.

Zainstalowane na stałe systemy klimatyzacji typu split oczyszczają powietrze w pomieszczeniu z pyłków, bakterii, kurzu domowego i zarodników pleśni. To wielka ulga zwłaszcza dla alergików. Nowoczesne systemy klimatyzacji typu split wykorzystują do tego filtry, jak też technologię jonizacji. Usuwa to szkodliwe zawiesiny z powietrza za pomocą ładunku elektrycznego.

Skontaktuj się z nami

7 dni w tygodniu

od 8:00 do 20:00

PA WOOD Piotr Adamczyk
ul. Smolna 13E/110, 61-008, Poznań
NIP: 5222287476