Poprawne działanie urządzeń chłodzących jest w dużej mierze efektem regularnie wykonywanego odgrzybiania i czyszczenia klimatyzacji. Proces osadzania się wewnątrz sprzętu kurzu, bakterii, a także innych drobnoustrojów jest nieunikniony, gdyż są to organizmy, których spora ilość znajduje się w powietrzu. Jednocześnie wilgoć, która powstaje w procesie chłodzenia pomieszczeń, stwarza warunki idealne do rozwijania się mikroorganizmów.

Podstawowe działania

Miejscem, w którym gromadzą się drobnoustroje w największej liczbie są filtry, dlatego też ten element wymaga czyszczenia najczęściej i najdokładniej. Do odgrzybiania i czyszczenia klimatyzacji wykorzystujemy nowoczesny sprzęt, a także skuteczne preparaty, które mają działanie bakteriobójcze oraz dezynfekujące. W ten sposób można skutecznie pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń, co wpłynie na jakość powietrza.

Najważniejsze korzyści

Regularne stosowanie odgrzybiania i czyszczenia klimatyzacji pozwala zapobiegać problemom zdrowotnym, które mogą być wywołane poprzez zbyt dużą ilość zanieczyszczeń w powietrzu, przekładającym się na niską jakość powietrza. Szczególnie ważne jest to w przypadku osób, które są podatne na infekcje układu oddechowego. Dzięki temu można również uniknąć wyższych rachunków energetycznych czy zwiększenia hałasu, które mogą być skutkami niewłaściwie działającego systemu. Innym z możliwych negatywnych efektów braku czyszczenia i odgrzybiania klimatyzacji może być także nieprzyjemny zapach z instalacji.

Wszystkim tym skutkom możemy zapobiec dzięki profesjonalnym, certyfikowanym usługom w ramach czyszczenia i odgrzybiania klimatyzacji przez naszą firmę. Polecamy szczególnie skorzystanie z możliwości regularnego wykonywania usług serwisowych. Zapraszamy do korzystania z nich klientów posiadających instalacje chłodnicze w domach, biurach czy obiektach użyteczności publicznej.